Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego
i Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
w Bełchatowie

Ogłoszenia

10 listopada 2019 r.

1. Dziś XXXII Niedziela Zwykła - pierwsza miesiąca. O godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. Trydencka w języku łacińskim.
Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w całym Kościele jako dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Dzięki ofiarom składanym dzisiaj do puszek Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tych krajach prześladowanych. Stowarzyszenie działa w 150 krajach całego świata niosąc pomoc, nadzieję i pojednanie.


2.
Jutro 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10:00 Msza św. w int. Ojczyzny w parafii św. Stanisława Biskupa, następnie przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Pisudskiego, hymn państwowy, przemówienia i apel poległych.


3.
W sobotę (16 listopada) oddamy cześć Matce Miłosierdzia, Najświętszej Maryi Pannie z Ostrej Bramy w Wilnie. Za przyczyną Matki Boskiej Ostrobramskiej będziemy prosić Boga o łaski dla Kościoła i naszej Ojczyzny – o Jej pomyślny rozwój, jedność i zwycięstwo prawdy, sprawiedliwości i pokoju. Tego dnia w naszej parafii przypada drugi Odpust, ponieważ drugim tytułem kościoła i parafii jest wezwanie do Matki Bożej Miłosierdzia. Msze święte odprawiane będą o godz. 8:00 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 Nabożeństwo do Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia. 

 
4.
Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu świątyni na kolejny tydzień, zapraszamy w sobotę po Mszy św. o godz. 8:30.


5.
 
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej:


"Niedziela" – m.in. art. "Pierwszy cud nad Wisłą", "Lekcja historii w praktyce", "Święty wielkiego miłosierdzia", "Posiłki Maryi".
"Idziemy"m.in. art. "Serce Narodu", "Nasze zmartwychwstanie", "Nieśmiertelny symbol Warszawy", "Nie zapominajmy o nich".
"Przewodnik Katolicki" – m.in. art. "Każdy z nich mógł być Polakiem", "Pole bitwy o pamięć" i "NIE dla eutanazji".


6.
Od dzisiaj przy sklepiku parafialnym możemy nabywać Ewangelie Edycji św. Pawła na rok 2020:
- mały egzemplarz (12 zł)
- duże wydanie w miękkiej oprawie (20 zł)
- duże wydanie w twardej oprawie (25 zł)


7. W przyszłą niedzielę (17 listopada) obchodzić będziemy III Światowy Dzień Ubogich. Arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś pisze w liście do wiernych:
"Drodzy Siostry i Bracia, Przed nami kolejny Światowy Dzień Ubogich, który przypada w najbliższą niedzielę. Dzień (a właściwie tydzień) Ubogich w myśli jego inicjatora - papieża Franciszka stanowi swoistą bramę do uroczystości Chrystusa Króla obchodzonej w następną niedzielę, 24 listopada. Przesłanie Ojca świętego jest jasne: nie wkładajcie na głowę Chrystusa koron ze złota i drogich kamieni, jeśli wcześniej nie chcecie założyć na Jego gołe plecy ciepłej koszuli! Nie złoćcie Mu kielichów, jeśli nie chcecie Mu podać szklanki herbaty. Nie klękajcie przed Chrystusem - Wielkim Królem, jeśli nie uszanowaliście Go, gdy stanął przed wami jako „najmniejszy” z potrzebujących. Również w tym roku Światowy Dzień Ubogich chcemy przeżyć w duchu Orędzia skierowanego do nas z tej okazji przez papieża Franciszka. Nosi ono tytuł: "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie". To zdanie, zaczerpnięte z Psalmu, musi być przez nas przeczytane jako Boża obietnica złożona ubogim. Bóg obiecuje im, że ich ufność - ich nadzieja na zmianę, na poprawę sytuacji, na doświadczenie dobra - ich nie zawiedzie! Bóg jest po ich stronie! To im jako pierwszym obiecuje swoje Królestwo - już TUTAJ, nie dopiero w szczęśliwej wieczności: "błogosławieni (tzn. szczęśliwi) ubodzy w duch, albowiem ich JEST Królestwo Niebieskie". Stańmy po stronie Boga! A to znaczy: stańmy po stronie ubogich i potrzebujących. Stańmy szczególnie w tym tygodniu, i w najbliższą niedzielę. A potem w codzienności. Zapraszam Was do konkretnych i hojnych działań, których znakiem jest "charytatywna tytka" organizowana w każdej parafii. Zapraszam też na wspólne świętowanie Dnia Ubogich w łódzkiej katedrze, w niedzielę (17 listopada) o godz. 12:30. Niech nas połączy wyobraźnia miłosierdzia. I CZYN MIŁOSIERDZIA! Abp Grzegorz Ryś"

Parafie w Dekanacie Bełchatowskim

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny | ul. Kościuszki 2; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 633 03 03 | www.fara-belchatow.pl
Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie | Al. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 44; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 632 33 11 ; klasztor: (44) 632 65 70 | www.sercaniebelchatow.scj.pl
Parafia Zesłania Ducha Świętego | al. ks. kard. S. Wyszyńskiego 10; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 632 57 80 | www.zds.belchatow.pl
Rzymskokatolicka parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy | ul. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki 9; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 633 22 11 | www.nieustajacapomoc.belchatow.pl
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika | ul. Czyżewskiego 3; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 635 27 67
Rzymskokatolicka parafia pw. Wszystkich Świętych | ul. Rynek Grocholski 8; 97-400 Bełchatów - Grocholice | nr telefonu: (44) 633 33 61 | www.parafiagrocholice.pl
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny | 97-413 Łękawa | www.parafialekawa.pl

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie
ul. Św. Faustyny Kowalskiej 8
97 - 400 Bełchatów

44 633 62 25

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mapka dojazdu

Bank Spółdzielczy Bełchatów
ul. Piłsudskiego 14
97 - 400 Bełchatów
81 8965 0008 2001 0000 0736 0001

Powered by Joomla 1.7 Templates