Parafia pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego
i Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
w Bełchatowie

Ogłoszenia

17 marca 2019 r.


1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu zwana "Ad Gentes". Po Mszy św. o godzinie 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Zali. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.


2.
II niedziela Wielkiego Postu w Kościele Polskim jest dniem modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji za tydzień w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Dzięki naszemu wsparciu duchowemu i ofiarności, polscy misjonarze głoszą Ewangelię o zbawieniu na wszystkich kontynentach. Budują kościoły, kaplice i sale katechetyczne, w których rozbrzmiewa słowo Boże i modlitwa. Formują katechistów, prowadzą szkoły, bursy, świetlice dla dzieci. Prowadzą liczne ośrodki zdrowia i szpitale, karmią głodnych, leczą chorych, podtrzymują na duchu tych, którzy cierpią z powodu nędzy i wykluczenia społecznego. W imieniu misjonarek i misjonarzy Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, biskup Jerzy Mazur dziękuje wszystkim duszpasterzom i wiernym świeckim w Polsce  za pamięć, pomoc i zaangażowanie misyjne. Natomiast w dniu dzisiejszym, ogłoszoną w ubiegłą niedzielę tacę gospodarczą, jako pierwszą w naszej parafii, przeznaczymy na wsparcie rekolekcji młodzieżowych, które rozpoczynają się jutro (18 marca) w całym naszym mieście. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablotce i znany jest młodzieży. Rekolekcje będą ubogacone Franciszkańskim zespołem teatralnym z Chorzowa. Przyjedzie 30-osobowa grupa teatralna ze wszystkimi elementami scenografii. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu (7 kwietnia). Przypominamy o nabożeństwach odprawianych w Wielkim Poście: w każdy piątek przychodzimy do kościoła, aby wraz z Chrystusem i Jego Matką przejść Drogę Krzyżową. O godz. 16:30 Droga Krzyżowa dla dzieci, o 17:30 dla dorosłych, zaś o 19:00 dla młodzieży. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 17:00.

 

3. We wtorek (19 marca) przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP - Patrona Rodzin. W naszym kościele będziemy się modlić przy ołtarzu Świętej Rodziny za wszystkie rodziny naszej parafii o łaskę świętego życia w miłości, zgodzie i pokoju. Św. Józef jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego uroczystość, Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył ks. Abp. Władysław Ziółek. Do udziału zaproszeni są zarówno kapłani, jak i wierni świeccy, szczególnie zaangażowani w różnego rodzaju zespoły parafialne, tak jak: Odnowa w Duchu Świętym, Oaza Rodzin czy Rada Parafialna. Chętnych na wyjazd prosimy o zgłoszenia dziś po Mszach świętych w zakrystii.

 


4.
Serdeczne słowa podziękowania i wielkie "Bóg zapłać" paniom: Ewie, Lucynie, Bożenie, Marii, Joli, Bogusi, Ewie oraz panom: Arkowi, Zygmuntowi, Sylwkowi, Adrianowi, Rafałowi za posprzątanie kościoła  w  dniu wczorajszym. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w sobotę na godz. 8:30.

 


5.
 
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej:


"Niedziela" – m.in. art. "Niezawodny św. Józef", "Tobiasz czyli tam i z powrotem", "Dotyk nieba", "Kontemplacja samego siebie".
"Idziemy"m.in. art. "O pomstę do nieba", "To jest Twoje dziecko", "Dokument z wartościami w tle" i "Pomódl się za nich".

 

6. Wspólnota Odnowy W Duchu Świętym "Nowe Przymierze" zaprasza na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę (23 marca) o godzinie 18:30.

 

7. Zapowiedzi:
1) Dawid Kamil Roczkowski - kawaler, par. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie,
Wioleta Sylwia Świstak - panna, par. tutejsza;
2) Mariusz Krzysztof Sobaniec - kawaler, par. tutejsza,
Paulina Marta Dłubak - panna, par. św. Stanisława Biskupa w Bełchatowie;
3) Marcin Czesław Dumicz -
kawaler, par. tutejsza,
Katarzyna Kowalska - panna, par. Narodzenia NMP w Szczercowie,
4) Adam Jan Łągwa -
kawaler, par. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie,
Wioletta Anita Serafin - panna, par. tutejsza;
5) Piotr Robert Kawnik -
par. św. Stanisława Biskupa w Bełchatowie,
Magdalena Marta Bykowska - panna, par. tutejsza;
6) Robert Rygalski -
kawaler, par. tutejsza,
Aleksandra Kinga Miedzińska - panna, par. tutejsza.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach pomiędzy tymi osobami, proszony jest o udzielenie informacji.

Parafie w Dekanacie Bełchatowskim

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny | ul. Kościuszki 2; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 633 03 03 | www.fara-belchatow.pl
Parafia pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie | Al. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 44; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 632 33 11 ; klasztor: (44) 632 65 70 | www.sercaniebelchatow.pl
Parafia Zesłania Ducha Świętego | al. ks. kard. S. Wyszyńskiego 10; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 632 57 80 | www.zds.belchatow.pl
Rzymskokatolicka parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy | ul. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki 9; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 633 22 11 | www.nieustajacapomoc.belchatow.pl
Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika | ul. Czyżewskiego 3; 97-400 Bełchatów | nr telefonu: (44) 635 27 67
Rzymskokatolicka parafia pw. Wszystkich Świętych | ul. Rynek Grocholski 8; 97-400 Bełchatów - Grocholice | nr telefonu: (44) 633 33 61 | www.parafiagrocholice.pl
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny | 97-413 Łękawa | www.parafialekawa.pl

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie
ul. Św. Faustyny Kowalskiej 8
97 - 400 Bełchatów

44 633 62 25

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mapka dojazdu

Bank Spółdzielczy Bełchatów
ul. Piłsudskiego 14
97 - 400 Bełchatów
81 8965 0008 2001 0000 0736 0001

Powered by Joomla 1.7 Templates